پیشرو رایان با بیش از 12 سال سابقه در زمینه طراحی سایت ، بهینه سازی سایت و پیاده سازی انواع اپلیکیشن های اندروید و تحت وب در خدمت شما همراهان عزیز می باشد

طراحی سایت رسپانسیو

بازدید : 141 نفر ویژه دسته بندی : طراحی سایت
طراحی سایت رسپانسیو
سایت واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو (responsive)  سایتی است که اندازه و چیدمان اجزای آن شناور است و با ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف تغییر می کند تا کاربران صرف نظر از اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد (مثل اکثر گوشی های هوشمند موبایل) یا نمایشگری متوسط و بزرگ داشته باشند مثل تبلت، لپتاپ و کامپیوترهای رو میزی، تجربه کاربری راحتی داشته باشند.بدین گونه که اجزای وب سایت متناسب با سایز صفحه نمایش کاربر (موبایل ، تبلت ، فبلت ، کامپیوتر و لپتاپ) تغییر اندازه و تغییر جایگاه می دهد تا به مناسب ترین جایگاه خوددر همان سایز صفحه نمایش برسد.

همانطور که می دانید امروزه استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها بسیار زیاد شده است.به طوری که فروش آن ها حتی از کامپیوتر های رومیزی و لپتاپ ها نیز بیشتر شده که همین امر باعث شده است که یکی از مهمترین موضوعاتی که صاحبان سایت لازم می دانند تا در طراحی وب سایتشان مورد توجه قرار دهند همین قابلیت رسپانسیو بودن آن باشد.

وب سایت شما پس از طراحی قرار نیست که فقط توسط گروه خاصی از بازدیدکنندگان و نمایشگر ها  قابل دیدن باشید و روزانه افراد مختلفی از سراسر جهان با انواع دستگاه ها و صفحات نمایشگر مختلف به وب سایت شما سر خواهند زد.پس پیشنهاد ما این است  وب سایت خود را برای مشاهده شدن در انواع گوشی ها و تبلت ها با سایز ها و ابعاد مختلف انعطاف پذیر نمایید تا هر کاربری با هر مدل و هر سایز صفحه نمایش بتواند سایت شما را بدون نقص و ایراد در دستگاه خود مشاهده کند.البته گروه آکادمی وب با تخصص فراوان در این زمینه این قابلت را در صورت نیاز شما به وب سایتتان اضافه خواهد نمود.
طراحی سایت رسپانسیو
سایت های واکنش گرا و مقوله رسپانسیو بودن، قابلیتی است که در طراحی سایت های حرفه ای، با توجه به گستردگی ابزار مورد استفاده، امروزه حتما استفاده می شود.

قطعا اکثر ما وب سایتی هایی را با این قابلیت مشاهده کرده ایم، بسیاری از ما  حداقل یکبار از سایتی مانند فیسبوک بازدید کرده ایم، در طراحی سایت فیسبوک برای گوشی های تلفن، در قسمت بالایی خود منو های خود را قرار داده و همچنین قالب سایت از کناره ها جمع شده و به اندازه صفحه نمایش آن درآمده است، حتی اگر گوشی تلفن را در حالت چرخش به کناره ها قرار دهیم، وب سایت فیسبوک از کناره ها باز قاب خود را تغییر داده و به اندازه عرض گوشی در می آید. صد در صد این قابلیت تاثیر بسیاری در رضایت کاربران اینگونه وب سایت ها داشته است.

برای رسیدن به این قابلیت برای وب سایت خود نیاز به آشنایی داریم با اصول کد نویسی روز دنیا که در زمینه برنامه نویسی تحت وب ارائه می شود، زیرا برای ایجاد این قابلیت باید کد های فراوانی را به قالب سایت و به بخش های مناسب خود اضافه نماییم. همچنین باید با قاعده ی اضافه کردن این کدها آشنا باشیم.

نظر دهید

ثبت نظر